Tüm Yazılar

15’Lİ BAMBU BAHARAT SETİ

22views

Mutfaklarınızın vazgeçilmezi olacak olan bambu baharat setimiz sizlerle. Tercihleriniz arasında olabilmesinin başlıca sebebi kuşkusuz bambu kalitesidir. Bambunun sağlığımız açısından ne denli önemli olduğundan bahsetmek isteriz öncelikle. Bilimsel adı ‘Bambusoideae ‘ olan bambu bitkisi antioksidan ve biyoaktif bileşenler açısından oldukça zengindir. Flavonoidleri C vitamini ve fenoller bambu içerisinde bulunan antioksidanlardan sadece birkaçı. Uzun ömürlükleriyle adından söz ettiren bambu ürünler son zamanların trendi haline gelmiştir. Bambunun şifa sağladığına yönelik bilimsel araştırmalar 10.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Kırışıklık, öksürük, kanlı akıntı ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ham maddesinin bu denli faydalı bir madde olduğunu bildiğiniz halde satın almak hala düşünüyor musunuz?

Tam 15 adet olan baharat setimiz içerisinde bulundurduğunuz tüm ürünlerinizin uzun ömürlü saklanmasına yardımcı olacaktır. Asla hava aldırmayan bambu kapaklar sayesinde kekiğiniz, naneniz, biberiniz vs. aradan günler ya da haftalar geçmesine rağmen alınan ilk günkü gibi sağlıklı kalacaktır. Esnek ve hafif yapısı bambu ürünleri tercih edebilmeniz için gerekli diğer bir etmendir. Bu özelliği sayesinde depreme dayanıklı binaların mimarisinde de kullanıldığını biliyor muydunuz? İnşaat alanında en dayanıklı inşaat malzemelerindendir. Hızla büyüyen yapısıyla firmalar bambudan kutular, flüt türünde müzik aletleri de yapmaktadır. Kâğıt ve mobilya yapımında da kullanılmaktadır. Eski dönemlerde mızrak, ok gibi savaş aletlerinin yapımında kullanılan en iyisi malzemelerdendir. Dünya üzerinde iki milyar kadar kişiye istihdam alanı yaratmış olan bambu bitkisi inşaat, tekstil, gıda, ulaşım, yakıt, mobilya gibi alanlarda yoğun bir şekilde kullanmaktadır.

Baharatlarınızı veya dilerseniz pasta malzemelerinizi muhafaza edebileceğiniz bambu setimiz kalitesinin yanı sıra zarif duruşuyla mutfaklarınızda muhteşem bir görüntü sağlamanıza yardımcı olacaktır. Dilerseniz tezgâh üzerinde dilerseniz geniş çekmecelerinizde konumlandırabilirsiniz. Kuru bakliyatlarınızı daha kolay muhafaza edebilmek için 5 tanesi 300 Ml hacmindedir. Bambu kalitesinin yanı sıra cam olması sayesinde ürünlerinizi daha sağlıklı bir şekilde saklayabilecek hem de aradığınız ürünü kolaylıkla fark edebileceksiniz.15adet olan setimizin kalan 10 adetinin 55 tanesi 200 ml kalan 5 tanesi ise 250 ml hacmindedir. Her anlamda işinizi görecek olan ve uzun sürece kullanabilecek olduğumuz setimiz yalnızca 135 ₺.

Leave a Response